Keepi Profil

Dobre vyriešené a legislatívne aktualizované účtovníctvo je nevyhnutné pre úspešnú firmu. Ak sa k tomu pridá príjemný dizajn a moderné technické vyhotovenie, dostaneme Keepi.

>> Vyskúšajte si demo aplikácie Keepi <<

 

Ide o účtovný a evidenčný systém, ktorý je zameraný na spoločnosti s jednoduchým a podvojným účtovníctvom. Podporuje varianty s DPH aj bez DPH. Tretí účel je daňová evidencia pre tých, ktorí si chcú čo najviac zjednodušiť prácu v tomto smere. Stačí si zvoliť, ktorá alternatíva účtovania je pre vás najvhodnejšia.

 

 

PROSTREDIE

Spomenuté moderné technické vyhotoveniea spočíva v tom, že Keepi pracuje ako webová aplikácia v cloude. Môžete ju preto spustiť a využiť kdekoľvek, kde máte k dispozícii internetové pripojenie, a na akomkoľvek zariadení, ktoré prevádzkuje webový prehliadač. V dnešnej dobe to znamená, že budete môcť účtovať, kdekoľvek vám to najviac vyhovuje, napríklad aj v pohodlí svojej obývačky na smart televízore, mobilnom telefóne, tablete či klasicky na stolovom počítači alebo notebooku.

Hlavné menu aplikácie

 

Hlavná ponuka, ktorá vás privíta po prihlásení do systému, pripomína grafické dlaždicové prostredie, známe hlavne vďaka OS Windows. V tomto prípade ide o graficky a farebne odlíšené prehľady najdôležitejších aspektov vášho podnikania. Nájdete tu zhrnutia o tom, v akom stave sú úhrady vašich faktúr, bilancia zisku, peňažný denník, ale aj o stave v sklade, na bankovom účte, v pokladni a niekoľko ďalších prehľadov.

Na pravej strane je popri základnej ponuke k dispozícii menu, ktoré umožňuje kontaktovať tvorcov aplikácie s pripomienkami, on-line technickú podporu alebo konzultovať otázky súvisiace s Keepi na spoločnom diskusnom fóre. Špeciálne on-line podpora je veľmi užitočný nástroj, ktorý vám dá možnosť v prípade otázok okamžite konzultovať so živým operátorom cez četovací systém. Keď budete v časovej tiesni a niečo nebudete vedieť, určite túto funkciu oceníte.

 

 

MOŽNOSTI

Po otvorení niektorého z modulov v základnej ponuke sa prostredie aplikácie snaží poskytnúť čo najvyššiu intuitívnosť a jednoduchosť, aby ste okamžite vedeli, kam kliknúť a kam čo napísať. Využíva pri tom celú šírku obrazovky, možno tak zobraziť napríklad položky novej faktúry a zoznam jej príloh naraz.

Fakturačný modul obsahuje okrem základných nástrojov tvorby aj praktické možnosti na manipuláciu s faktúrami, ako je export do e-mailového klienta či odoslanie pomocou služby Zelená pošta. Tento spôsob vyžaduje registráciu a prepojenie oboch účtov. Pri zobrazení zoznamu faktúr máte okrem základných údajov prehľad aj o tom, či sú uhradené, a medzi možnosťami určenými na manipuláciu s dokladmi možno nájsť aj zaujímavú funkciu exportu do MS Excel. To sa dá neskôr využiť všade tam, kde potrebujete stručný zoznam vašich faktúr.

Zobrazenie faktúr

 

Modul na evidenciu partnerov je prepojený s ostatnými modulmi a okrem iného dokáže overiť podľa zadaných údajov, či je daný partner evidovaný v zozname registrovaných daňových subjektov pre DPH.

Ak ste už niekedy pripravovali daňové priznanie, určite viete, že dobre pripravený a prehľadne spracovaný peňažný denník je v tomto procese veľmi dôležitý. Keepi tejto téme venuje jeden svoj modul, v ktorom možno každú účtovnú položku upravovať, exportovať či prikladať k nej prílohy. Okrem daňového priznania k dani z príjmov, ak ste platcom DPH, budete mať k dispozícii aj modul, ktorý rieši evidenciu a priznania k DPH.

Tvorba nových dokladov je na zrýchlenie každodennej rutiny možná aj priamo zo základného menu, aj po otvorení niektorého z modulov. Zo zaujímavých funkcií spomeňme aj možnosť zobrazenia bilancie jednotlivých rokov s ohľadom na pomer ziskov a strát. Takýto prehľad obsahuje okrem zhrnutia v podobe vyčíslenia zisku či straty aj podrobnejšie informácie, ako k takémuto záveru došlo. Keby ste chceli zdieľať informácie o vašom podnikaní s ostatnými používateľmi Keepi a získať tak kontakty, aj to umožňuje jeden z modulov.

 

 

PREČO KEEPI?

Spomenuté možnosti sú iba zlomok toho, čo Keepi ponúka. Ak si chcete účtovanie v systéme nezáväzne vyskúšať, môžete to urobiť ihneď a zadarmo. Rovnako zadarmo je aj využívanie celého systému bez obmedzení a navždy. Takže ak si zvolíte Keepi, dostanete komplexný systém na svoje účtovníctvo, ktorý pracuje on-line a nič vás to nestojí. Keby vám nestačila webová aplikácia, pre OS Android je k dispozícii mobilná aplikácia, ktorá podporuje aj funkcie fotoaparátu. Pomocou neho možno odfotiť papierové dokumenty a prikladať ich ako prílohy k tým elektronickým.

 

>> Vyskúšajte si demo aplikácie Keepi <<

 

 

pre beapp.sk pripravil Peter Vnuk - ITnews.sk

Zobraziť všetky recenzie