Helios One Profil

Pre podnikateľov a účtovníkov je firemná agenda väčšinou základ fungovania a napredovania ich činnosti. V modernej dobe už takáto agenda býva fyzická len v rámci nutnosti ustanovenej zákonom, a preto prichádza na rad elektronický pomocník, ktorý prácu zefektívni a zjednoduší. Helios One je takýto pomocník.

>> Vyskúšajte aplikáciu Helios One úplne zdarma <<

 

KOMU JE URČENÝ

Systém je zameraný na podnikateľov a účtovníkov. Pracuje pomocou aplikácie on-line a po rýchlej registrácii si zvolíte svoje zameranie. Či ste účtovník alebo podnikateľ a či účtujete v jednoduchom alebo podvojnom účtovníctve, aplikácia sa vám prispôsobí. Navyše možno v systéme evidovať viacero spoločností či organizácií účtujúcich rôznymi spôsobmi, čo je unikátna vlastnosť. Systém podporuje okrem slovenskej aj českú legislatívu, a tak sa pole pôsobnosti ešte viac rozširuje.

 

 

APLIKÁCIA A FUNKCIE

Aplikácia je zabezpečená 128-bitovým šifrovacím kľúčom, takže všetky vaše údaje sú bezpečne chránené a vďaka on-line vyhotoveniu budú prístupné z každého vášho zariadenia, na ktorom prevádzkujete internetový prehliadač.

Po nastavení základných parametrov spoločnosti, fakturačných údajov, bankového spojenia atď. vás privíta prehľadne usporiadaná úvodná obrazovka s informáciami o stave vášho účtovníctva, ktorý je tu prezentovaný graficky a zahŕňa aj zobrazenie vašich najväčších dlžníkov. Tvorcovia pamätali na maximálnu jednoduchosť a intuitívnosť, takže hlavné menu každý hneď pochopí. Nájdeme tu napríklad základný fakturačný modul, modul na správu firiem, zadávanie pracovných úloh a funkciu na exportovanie údajov. Menu je zasúvacie, takže časom sa budete orientovať už podľa ikon a využijete tak viac priestoru na obrazovke.

Náhľad fakturácie

 

Fakturačný modul po otvorení zobrazí grafický prehľad vystavených a prijatých faktúr vrátane  prehľadu o zálohových faktúrach. Následne možno pomocou jedného kliknutia vytvoriť novú štandardnú alebo zálohovú faktúru. Aplikácia využíva celú šírku obrazovky, a tak na štandardne veľkom monitore máte k dispozícii všetky údaje bez toho, aby bolo treba posúvať obraz. Možno vám to pripadá ako detail, ale pri častej fakturácii takéto šetrenie času a zjednodušenie práce určite oceníte. Tlačidlá súvisiace s tvorbou faktúr sú farebne odlíšené, na čo si časom zvyknete a podvedome budete hľadať už iba farbu tlačidla. Efektívne a rýchle.

Aplikácia ponúka niekoľko predpísaných štandardných textov do faktúr, ktoré možno buď jednoducho použiť, alebo si vytvoriť vlastné texty. Tie môžu informovať napríklad o konkrétnych obchodných a dodacích podmienkach vašej spoločnosti. Pred započatím používania je takisto dobré vložiť do systému obrázok s pečiatkou, aby mohol byť automaticky vložený do výsledných faktúr. Pri každej faktúre môžete ešte na záver vložiť aj ľubovoľnú poznámku, ak vám nestačia štandardné či vami nastavené texty.

Zoznam firiem

 

V module na evidenciu firiem panuje rovnaký poriadok a jednoduchosť vďaka farebnému odlíšeniu tlačidiel. Systém je dokonca natoľko sofistikovaný, že pokiaľ nemáte o nejakej spoločnosti všetky údaje, prípadne sú zadané nesprávne, takúto firmu vyhodnotí a označí ako potenciálne rizikovú, čo vás v praxi na túto skutočnosť upozorní.

Časom sa nahromadí väčšie množstvo účtovných a identifikačných údajov, a tak určite privítate aj funkciu podrobného filtrovania spoločností podľa ľubovoľného z evidovaných parametrov. Účtovníci zase privítajú možnosť generovať reporty potrebné na tvorbu peňažného denníka a prepojenie jednotlivých účtovných prípadov s evidenciou bankového účtu a pokladne. Exportovacia funkcia podporuje export údajov vo formáte XLS, teda priamo do MS Excelu. Podporuje aj sesterské systémy Helios Red a Helios Wéčko.

 

 

PREČO HELIOS ONE?

Helios One sa v početnej konkurencii presadzuje jednoduchosťou a prehľadnosťou ovládacích prvkov pri zachovaní všetkých dôležitých funkcií, ktoré urobia z vášho elektronického účtovania príjemnú záležitosť. Hlavne preto, že účtovaniu nebudete musieť venovať viac času, ako je nevyhnutné, a čas sú predsa peniaze. Celý systém pracuje on-line v cloude, takže máte svoje účtovníctvo poruke vždy a všade. To najlepšie sme si nechali na koniec. Základná verzia systému je zadarmo a napriek tomu ponúka slušnú funkcionalitu až pre 5 spoločností. Dobrá správa je aj fakt, že ani platené, zlepšené verzie Helios One nie sú nákladná záležitosť.

Cenník Helios One

 

>> Vyskúšajte aplikáciu Helios One úplne zdarma <<

 

pre beapp.sk pripravil Ľuboslav Lacko

Zobraziť všetky recenzie